Személyes kiscsoportos Önismereti tréningek Bécsben

2017 óta személyes kiscsoportos Önismereti tréningeket vezetek Bécsben, kifejezetten gyerekek számára az Amaped magyar iskolájában.

Tapasztalatomat több mint tíz évnyi határon túli gyermekoktatásból merítve – melyet Bécsben és Eisenstadtban végeztem – felismertem a magyar oktatáson túlmutató szükségességet: a gyermekek érzelmi intelligenciájának fejlesztését.

Egyéni konzultációim során, mint gyermek-kineziológus hosszú évek óta foglalkozom a düh, szorongás és más hasonló problémák kezelésével, mind személyesen, mind online kisklienseimmel a világ minden tájáról.

Szeretnéd, ha gyermeked jobban megérté és kifejezné a saját érzéseit?  Ezáltal magabiztosabban, hatékonyabban boldogulna a mindennapokban? Engedd meg, hogy bemutassam neked az Érzelmi Intelligencia Fejlesztő Tréningeket, melyek személyes kiscsoportos foglalkozások formájában elérhetőek Bécsben.

Miért fontos ez? 

Mert az érzelmi intelligencia a boldog és sikeres élethez elengedhetetlen és mi szülők szeretnénk, hogy gyermekeinknek minden eszköz a kezükben legyen ahhoz, hogy boldoguljanak a világban.

Mi is az az érzelmi intelligencia?

Az érzelmileg intelligens ember képes a saját érzelmei felismerésére és megnevezésére. Nemcsak annyit tud mondani, hogy most nagyon dühös vagyok, hanem arra is rájön, hogy a haragja mögött csalódottság vagy félelem van. Képes arra is, hogy az érzéseit a megfelelő formában kifejezze. Vagyis haragjában nem ordítozik, hanem elmondja, hogy milyen érzések rejlenek a dühe mögött. Az érzelmileg intelligens ember nemcsak a saját érzéseit ismeri fel, hanem jártas abban is, hogy jól olvasson mások érzéseiben, és erre empatikusan, megértően, elfogadóan tud reagálni. Képes arra is, hogy a másik ember érdekeit figyelembe véve a céljainak másokat is megnyerjen.

A kutatások szerint úgy tűnik, hogy az életben való boldoguláshoz, a jó párkapcsolathoz, a sikeres munkahelyi előmenetelhez nem az számít, hogy valakinek milyen volt a bizonyítványa a gimnáziumbanés az sem, hogy hány diploma van a kezében. Sajnos négy-öt diplomával is lehet valaki érzelmileg éretlen, és boldogtalan a házasságában, sikertelen a munkájában.

Ezeken a tréningeken a gyerekek játékos formában tanulnak olyan fontos készségeket, mint az indulatkezelés, a szorongásoldás, az önbizalom növelése stb.

A foglalkozások egy hónapban egyszer és két korcsoportban zajlanak: 7-10 éveseknek és 11-15 éveseknek. A tematikus foglalkozások során olyan fontos témákat dolgozunk fel, mint a barátkozás, a konfliktuskezelés és az erőszakmentes kommunikáció, önhatékonyság, társas kapcsolatok építése, erőszakmentes kommunikáció.

Az 1. szemeszterben  

szeptemberben: Angyal vagy ördög? – Indulatkezelő, 

októberben: Bátor vagyok vagy mégsem? – Szorongásűző, 

novemberben: Bízom magamban? – Önbizalom növelő, 

decemberben: Kiállok Magamért!? – beszólások, szekálások

2. szemeszterben 

január – április – a fentiek ismétlődnek.

május : Együtt vagy egyedül? – Barátkozásról, kivel, hogyan?

június : Erőszakmentes kommunikáció – kérem, köszönöm

De miért éppen a gyermekednek lenne erre szüksége?

 Manapság egyre többet hallunk az érzelmi intelligencia fontosságáról, de kevesen tudják, hogyan is lehetne fejleszteni. Itt a lehetőség arra, hogy gyermeked már fiatalon megtanulja azokat a készségeket, amelyek segítségével boldog és sikeres életet élhet.

A szülők a jelentkezéskor leírják gyermekeik által nehezen kezelt viselkedést, amire a tréningen technikákat gyakorlunk és szakmai véleményt is kapnak.

Hiszem a legfontosabb, hogy – tudják, lássák – van lehetőségük a számukra nehéz érzéseket, helyzeteket megfelelő technikákkal feloldani és kezelni.

  • Ezáltal képessé váljanak magabiztosabban, egyértelműbben kifejezni mi van bennük – így pontosabban megértik őket.
  • Felismerni, hogy az érzelmek jelen vannak a döntéseikben függetlenül attól, hogy szeretik vagy sem.
  • Az érzelmeik kezelése és az érzelmek által közvetített információk felhasználása segítségükre van abban, hogy minden helyzetből a legjobbat hozza ki és jól reagáljon rá.
  • Az érzelmi öntudatosság segít abban, hogy megismerje önmaga erősségeit és gyenge pontjait. 
  • Képessé válik felismerni, megnevezni az érzést amit tapasztal. Ennek következtében felismerheti, milyen hatással vannak gondolataira és viselkedésére.
  • Megtapasztalhatja, hogyan viselkedik hasonló helyzetekben és ez elvezet az önmenedzselés/ önszabályozáshoz. Ez hozzásegíti, hogy az érzelmeit szabályozni tudja, ennek kapcsán a viselkedését is.

Sok szülő már felismerte ennek az értékét, és örömmel hozza el gyermekét ezekre a tréningekre. Együtt egy magyar anyanyelvű közösségben, játékosan és fontos témákról beszélgetve, olyan tapasztalatokat szerezhetnek, amelyek egy életen át elkísérik majd őket.

Ne hagyd ki ezt a fantasztikus lehetőséget! 

Lépj kapcsolatba velem, és regisztrálj a tréningekre még ma!
Kövesd a Facebook oldalunkat a  facebook.com/kineziologusinfo/ címen!

Várlak szeretettel!