Hogyan kezeljem az indulatokat?

Mindenki számára ismerős ez a téma, sőt a normális életmenetben is napi szinten keresnek fel kineziológusi konzultációkon /személyesen és online/ kétségbeesett szülők ezzel a problémával.

Most viszont, amikor mindenki fokozottabb stressz-szinten működik, még aktuálisabb a – Hogyan kezeljem? – kérdése. Dolgozni azon, amit eddig is nap, mint nap megéltünk, sokszor elfojtottuk, elhárítottunk, szőnyeg alá söpörtük, de nem oldottuk meg. Miért? Talán mert féltünk mélyebbre nézni, gyakorta saját nyomógombjainkkal szembesülni.

Viszont a mostani helyzetben az összezártság, a családokra zúdult feladatáradat /home office, esetleges munkahely-vesztés, különböző korú gyermekek oktatása, nevelése, szabadidő-szervezése, házi munka végzése, saját magunk, társunk, gyermekeink, szüleink lelki segélyezése stb. fokozottan sürgeti a probléma megoldását.  Ha eddig úgy döntöttél, hogy fontos lenne, de nincs időd rá, most lehetőséged van elsajátítani, alkalmazni és megtapasztalni a változást először magadban, majd a családod többi tagjánál is.

 Magadban kezd a változást, ha a világban változást akarsz! – mondta Gandhi

Ezért egy blogsorozatot indítok ebben a témában, hogy ilyen módon tudjak hozzájárulni a családi béke megteremtéséhez, fenntartásához, az otthon töltött napok nyugodtabb megéléséhez. Bízom benne, hogy a te lelki békédhez is hozzájárulás ez a tudás.

A hatékony immunerősítő

Talán tudod, hogy az immunrendszer legnagyobb rombolója a stressz, a düh, a harag, a negatív érzések. Ha meg tanulod kezelni az indulataidat, nemcsak a koronavírussal szembeni ellenálló képességed lesz erősebb, de kapcsolataidban és más pszichoszomatikus megbetegedésekkel szemben is ellenállóbbá válsz.

 A legtöbb szülő tudja, hogy milyen az, amikor gyereke az idegeire megy és dühössé válik. Ekkor előfordulhat, hogy elveszítjük a kontrollt és olyan módon reagálunk, amit később megbánunk.

A jó hír azonban, hogy van segítség azok számára, akik szeretnének tenni azért, hogy a legforróbb pillanatokban is meg tudják őrizni hidegvérüket.

“Elegem van! Megőrjít! Nem bírom tovább!” – kiabáljuk dühösen,

 amikor elszakad a cérna és kezdjük feladni a reményt, hogy valaha ember lesz a gyerekből. A kezdetek kezdetén ugyanis, amikor megszületik a vágy bennünk, hogy gyermeket szeretnénk, akkor kézenfekvő, hogy egy álom családot tervezünk. Ez a legtermészetesebb dolog. Aztán, ahogy nőnek a gyerekek, sokszor a határainkat feszegetjük és a dühkitörések sem ritkák egy-egy nehezebb időszakban.

Meg lehet tanulni kezelni a dühünket  azt, hogy hogyan reagáljunk nyugodtan a legnehezebb szituációkban is. A dühkezelési technikák megtanulásával és a nevelési stílusunk javításával nemcsak a gyereknevelés mindennapjait tesszük könnyebbé, hanem pozitív szerepmodellként szolgálunk gyerekeink számára, akik ennek köszönhetően lelkileg egészségesebbek és erősebbek lesznek. Ha gyakran vannak ilyen jellegű kitöréseid és sokszor küzdesz a haragoddal, fordulj szakemberhez,  http://www.kineziologus.info de mindenekelőtt kövess tovább!

Nem kell szégyellni, hogy segítséget kérsz. A szégyen az, ha tagadjuk, hogy szülőként felelősek vagyunk gyermekünk testi-lelki sérüléseiért.

Jövök a folytatással!