Pufi, aki elindult a simogatást megkeresni

Te figyelsz eléggé gyermekedre a mindennapi rohanásban? Az alábbi történet egy Játékterápiás foglalkozáson született meg. Tanulságos, elgondolkodtató.

Élt egyszer egy kis maci. Pufinak hívták. Nagyon egyedül érezte magát. Anyukája munka után mindig főzött, mosott. Még az esti mesét is gyorsan olvasta. Apukája sokat dolgozott mindig későn ért haza és akkor is fontos dolgokat nézett a telefonján. Amikor Pufi játszani hívta sosem volt jó kedve, pedig a kis maci nagyon vágyott a közös hancúrozásokra, mint kicsi baba korában. Csak az iskolában volt egy barátja, de sajnos egyszer összevesztek és olyanokat mondott neki, hogy fogyatékos hülye. Ekkor nagyon elszomorodott és elhatározta, megkeresi azokat, akik kedvesek,mert hát kell lenni olyanoknak is. Elindult hát megkeresni a simogatást. Sokáig vándorolt, amikor meglátott az út szélén egy banánt. Összebarátkoztak és jó barátok lettek. A banán megengedte, hogy a hátára üljön. Ringatózott rajta és úgy érezte, mintha simogatnák. Nagyon boldog volt. Úgy döntött, nem megy haza többet és házat építenek az erdőszélén.

Balázska 8 éves, kissé duci, szomorú szemű kisfiú. Ő Pufi. Szülei vállalkozók. Kamasz tesója elutasító vele. Rendszerint egyedül játszik, saját fantáziavilágába merül. Nagyszülők távol élnek. Édesanya kérte a konzultációt, de a szomszéd hozta el, mert anya nem ért rá. Anyuka nem észlelt problémát, de a tanár néni jelezte, hogy Balázs egyre szorongóbb, néha dühkitörései vannak az osztálytársaival kiabál. Órán figyelmetlen, elkalandozik.

A fenti történetet Balázs alkotta, játszotta a Játékterápiás foglalkozáson. A játék a gyermek lételeme. A saját mese tartalma kifejezi az elfojtott feszültségeket, hisz a játék hevében feltör a tudatalattiból az elfojtott félelem, szorongás. Felszínre kerül a szimbólumok által az ok, mely kiváltja a negatív viselkedést. A kisgyermek sokszor nem tudja megfogalmazni amit érez, de ilyen módon már kifejezhető számára. A játék során kipróbált megoldási módok, megküzdési stratégiák hozzásegítik a gyermeket ahhoz, hogy a valóságban is képessé váljon változtatni.

Praxisomban az elmúlt 20 év alatt számtalan kis kliensemmel ”varázsoltuk át” a szorongásokat bátorságokká, szóljon az testvér féltékenységről, szülői-iskolai elvárásokról, tick-ről, rémálmokról stb. Évek óta világszerte élő magyar gyermekekkel online is hatékonyan oldjuk a beilleszkedési és egyéb nehézségeket.

Hitem szerint minden gyermeknek jár a boldog gyermekkor, ezért fantasztikus öröm számomra, hogy hatékony módszerekkel tudok segíteni.

Töltsd ki a honlapomon www. kineziologus.info található  Gyermeki szorongás tesztet és ha szorong a gyermeked, járulj hozzá boldogságához!

Keress bizalommal!