szülő-gyerek kapcsolat kategória bejegyzései

Hogy van ez nálatok? 2 – Okos kütyük és a gyermeki agresszio /a gyermek- kineziologus szemével/

A cikksorozat 1. részében  –

Hogy van ez nálatok? – Okos kütyük és gyermekünk szorongása    

www.kineziologus.info/blog  -a túlzó használatról és a számítógépes játékfüggőségről írtam. Most arról olvashatsz, miért is vezethet agrsszív viselkedéshez , ha nem figyelsz oda.

Bővebben…

4 módszer mellyel a gyerekek szorongásait kezelni lehet!

Ha megtanítjuk a gyerekeknek, hogy hogyan birkózzanak meg a koronavírussal kapcsolatos szorongásaikkal, egy egész életre szóló hasznos tudást adunk a kezükbe.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! II.

Elgondolkoztál már azon, milyen hatással lehet gyermeked látására, testtartására, egészségére a gyakori kütyüzés? Előző blogomban – Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I. – a mozgás, légzés, testtartás területére gyakorolt negatív hatásokról és elkerülési lehetőségekről gyűjtöttem össze szakvéleményeket, kutatási eredményeket. Most a látás és a túlsúly a téma.

Bővebben…

Kütyüzés vagy egészség? Tippek és megoldások! I.

A te gyereked is rögtön előkapja a tabletet, ha van egy kis szabadideje vagy órákig játszik a gép előtt minden nap? Elgondolkoztál már azon, hogy ez milyen hatással lehet a látására, a tartására, az egészségére?

Bővebben…

Az égigérő nyakú zsiráf története

Egyre gyakrabban megjelenik már kisgyermekkorban is a kiközösítés, leszólás, kirekesztés. Sokszor felnőttkorban sem, de ebben az életkorban végképp nem tudnak a gyerekek mit kezdeni ezzel a témával. Nem értik miért nem barátkoznak, miért nem akar játszani vele az, akit korábban barátjának gondolt, egyáltalán miért bántják őt?  Gyermek Önismereti tréningjeim fontos témája ez.

Bővebben…

Indulatkezelési Kisokos- Használati utasítás Szülőknek gyerekeikhez!

Az, hogy miként tekintesz a gyermeked viselkedésére, jelentős mértékben befolyásolja azt, hogy milyen hatást gyakorol rád. Ha megértjük, hogy mi húzódik meg a viselkedése mögött, hogy mi történik a gyermek testében és agyában, segít abban, hogy kevésbé negatív színben lássuk azt, amit a gyerek valójában tesz.

Bővebben…